Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Ta ogólnopolska akcja  które jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Realną lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety. 20 września wszystkie dzieci z naszego przedszkola dzielne i pełne zapału wyruszyły na wielkie porządkowanie ogrodu i terenu wokół przedszkola. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali rękawiczki ochronne i worki plastikowe na śmieci. Mamy nadzieję, że doświadczenie zdobyte podczas udział w Akcji Sprzątanie Świata zaowocuje w przyszłości dobrymi i ekologicznymi nawykami, wzbudzą w dzieciach wrażliwość emocjonalną oraz odpowiedzialność za własną przyszłość i stan środowiska naturalnego.