Witaj Wiosno!

Przedszkolaki z GR 3 z radością świętowały pierwszy dzień Wiosny. Była to okazja, aby uzmysłowić dzieciom bogactwo, które niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

Świętowanie rozpoczęło się od zabaw związanych z tematyką pór roku. Śpiewaliśmy piosenki, rozwiązywaliśmy zagadki oraz wysłuchaliśmy opowiadań o nadejściu wiosny. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia, założyliśmy w naszej sali wiosenny kącik przyrody, w którym posialiśmy nasiona cynii, aby móc podziwiać jak pięknie wyrośnie. Po zajęciach wyruszyliśmy na spacer, aby obserwować pierwsze zwiastuny wiosny. Nie zabrakło również zabaw ruchowych w naszym przedszkolnym ogrodzie.