Akcja Sprzątania Świata

Dnia 12.09.2022r. dzieci z grupy VI brały udział w 29 Akcji Sprzątania Świata pt. "Wszystkie śmieci są nasze". Dzieci podczas zajęć edukacyjnych poznały kolory pojemników do segregacji odpadów.

Dowiedziały się na czym polegają: ,,segregacja śmieci'' oraz ,,recykling'', ćwiczyły segregowanie śmieci poprzez gry interaktywne. Wykonały pracę plastyczną a następnie zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki oraz worki na śmieci wyruszyły na spacer po najbliższej okolicy przedszkola, podczas którego zbierały zalegające na chodniku i poboczu śmieci. Dzieci z dużym zaangażowaniem podeszły do udziału w Akcji Sprzątania Świata, której celem jest dbanie o środowisko naturalne, segregowanie śmieci oraz kształtowanie postawy proekologicznej.