Świąteczna zbiórka darów dla zwierząt z Ekostraży!

Okres zimowy to zdecydowanie najtrudniejszy czas dla zwierząt. Wówczas podopiecznych schronisk znacznie przybywa, dlatego bardzo ważne jest zaopatrzenie ośrodków opiekuńczych w niezbędny ekwipunek.

Przedszkole 24 w ramach projektu Bliżej Pieska serdecznie zaprasza do wsparcia akcji mającej na celu zebranie najpotrzebniejszych rzeczy dla podopiecznych. Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ we Wrocławiu, które podejmuje interwencje na rzecz pomocy skrzywdzonym, bezdomnym i wolno bytującym zwierzętom domowym oraz zwierzętom dzikim, których wiek lub stan uniemożliwia samodzielne przetrwanie na wolności.

Dary można składać w holu Naszego Przedszkola do 5 grudnia.

CO JEST POTRZEBNE?
- podkłady higieniczne 90x60
- ręczniki papierowe
- Royal Canin Recovery Liquid: Royal Canin Veterinary Diet Recovery Liquid tanio w zooplus
- karma typu recovery do odkarmiania zwierząt po zabiegach, osłabionych: Hill's Prescription Diet a/d Restorative Care, kurczak w sklepie bitiba.pl
- karma MOKRA dla kotów/jeży: Animonda Carny, Feringa, Dolina Noteci, MAC
- karma MOKRA dla psów: Animonda GranCarno, Rocco, Rinti, Dolina Noteci
- żwirek dla kotów: np. Benek Compact bezzapachowy

Z takich mniej oczywistych rzeczy przydadzą się miotły do zamiatania, zmiotki i szufelki, długopisy. Z tekstyliów: ręczniki, kocyki i koce. NIE ZBIERAMY pościeli, poszewek, poduszek czy kołder, materacy.

Pokażmy że los bezdomnych zwierząt nie jest nam obcy!