Powitanie Jesieni

30 września w naszym przedszkolu oficjalnie powitaliśmy jesień.

Dzięki sprzyjającej, słonecznej pogodzie ciekawe zajęcia mogliśmy przeprowadzić w ogrodzie przedszkolnym. Dla przedszkolaków przygotowana została ścieżka sensoryczna z użyciem ,,darów jesieni" - kasztanów, żołędzi, szyszek, liści, orzechów itp.po której dzieci spacerowały bez obuwia lub dotykały rękoma. Następnie zadaniem grup było ułożenie ze zgromadzonego materiału przyrodniczego jesiennych mandali. Nauka przez doświadczanie jest interesującym sposobem poznawania otaczającego świata a jednocześnie doskonałą zabawą.Oprócz aktywności wielozmysłowych dzieci uczyły się liczyć na podstawie wiersza, poznały ,,Bajkę o spóźnionej jesieni"., rozwiązywały zagadki,śpiewały piosenki i wykonały piękne prace plastyczne  o tematyce jesiennej.