Poznajemy zawód Stomatologa

Nasze przedszkole odwiedził Stomatolog, który opowiedział dzieciom o podstawowych zabiegach higieny jamy ustnej i zaletach systematycznego szczotkowania zębów.

Celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych.

Dzieci dowiedziały się jak dbać o zęby, by były zawsze piękne i zdrowe. Pani stomatolog na specjalnych planszach pokazała z czego składa się ząb i co się dzieje z nim gdy zaczyna chorować. Demonstrowała prawidłowe szczotkowanie zębów, wyjaśniła dzieciom jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz częsta wizyta w gabinecie stomatologicznym. Odbyła się też sesja pytań zadawanych przez przedszkolaków, w której otrzymały one odpowiedzi na nurtujące je pytania.