Dzień Życzliwości

19 listopada 2021 w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Nie od dziś wiadomo, że dobre słowo, uśmiech na wagę złota jest.  Chociaż jest to istotne nie tylko od święta, istnieje dzień, kiedy szczególnie się o tym pamięta.  I w naszym przedszkolu dzieci o dniu życzliwości pamiętały,  magiczne słowa i dobre czyny przez cały dzień królowały.  Wszyscy też we wspólnej zabawie udział braliśmy,  a na znak życzliwości prace plastyczną wykonaliśmy. Pamiętajcie! Obcy czy przyjaciel – lepiej się poczuje, gdy mu ktoś na co dzień swoją dobroć ofiaruje.

19 listopada w naszym przedszkolu przez cały dzień w czasie zabaw i zajęć dzieci zastanawiały się co to jest koleżeństwo, uprzejmość i życzliwość wobec rówieśników i dorosłych i jak można je okazywać. Rozpoznając i nazywając własne uczucia przeżywane w różnych sytuacjach, uczyły się wczuwać w emocje innych, dzięki czemu samodzielnie znalazły odpowiedź na pytanie: dlaczego warto być życzliwym.