Wejście do Przedszkola

Mamo, Tato, wolę wodę!

Program edukacyjny „Mamo, Tato, wolę wodę!”
Jest to program, który został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku,
w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Patronat merytoryczny nad programem objęły Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka, a patronat honorowy – Minister Edukacji Narodowej.

Program powstał z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich rodzicach. Jego nadrzędnym celem jest zachęcenie dzieci do picia wody i uczenie prawidłowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat, bowiem zdrowy styl życia, w tym aktywność fizyczna i racjonalne odżywianie, ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka i właściwego przebiegu procesu nauczania.

Dzieci poprzez zabawę poznają fascynujący świat wody. Podczas zajęć mają okazję poznać zasady zdrowego życia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz poznać jej właściwości, zastosowania i sposoby oszczędzania.