Wejście do Przedszkola

Co słonko widziało

Założeniem projektu jest wprowadzanie dzieci w otaczający świat poprzez piękno literatury dziecięcej autorstwa Marii Konopnickiej, promowanie czytelnictwa, literatury polskich autorów, wzbogacanie wiedzy, słownictwa. Celem projektu jest przybliżenie dzieciom postać Marii Konopnickiej, autorki pięknych wierszy dla dzieci, które napisane są tekstem rymującym co sprawa, że dzieci chętnie słuchają oraz zapamiętują fragmenty tekstu. Dzieci wzbogacą swój słownik o nowe wyrazy, które w obecnych czasach rzadko się już używa, które z pewnością będą rozwijać ich wyobraźnię. Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego. Inspiracją do napisania Projektu stała się książka Marii Konopnickiej „Co słonko widziało”.