Biblioteka szkolna

Biblioteka udostępnia swoje zbiory uczniom i pracownikom szkoły. Uczeń może jednocześnie mieć na karcie nie więcej niż trzy książki. Każdą z nich należy oddać w ciągu trzech tygodni od dnia wypożyczenia. Wyjątkiem są lektury. Można je trzymać tak długo jak są potrzebne.

Informacje ogólne

Biblioteka dysponuje 4 stanowiskami komputerowymi z szybkim dostępem do Internetu. Pracować na nich mogą uczniowie i pracownicy szkoły, po zapoznaniu się z regulaminem korzystania z komputerów.

Jest również miejscem, w którym co roku odbywa się wiele imprez kulturalnych, takich jak konkursy czytelnicze, wystawy książek, gazetki szkolne na korytarzu i w bibliotece. Organizowane są również wyjścia do bibliotek publicznych w mieście, spotkania z ciekawymi ludźmi. W bibliotece organizowane są konkursy, które mobilizują ucznia do czytania, poszukiwania nowych wiadomości, rozwijania swoich umiejętności plastycznych, teatralnych. Możliwość zdobycia nagrody, uzyskania pochwały od nauczyciela czy zdobycia dobrej oceny są dla uczniów bardzo ważne. Uczniowie biorą udział w konkursach międzyszkolnych organizowanych we współpracy z innymi bibliotekami szkolnymi i publicznymi.

• Poniedziałek   8:00 - 16:30
  • Wtorek  8:00 - 14:00
  • Środa  8:00 - 16:30
  • Czwartek 8:00 - 14:00
  • Piątek  8:00 - 16:30

Zbiory biblioteczne i lektury

W bibliotece szkolnej zgromadzono ponad 16 tysięcy książek z różnych dziedzin wiedzy i literatury pięknej oraz zbiór podręczników. Z zasobu multimedialnego – płyt CD i kaset video korzystają nauczyciele.

Dziennik na czas pandemii

Drodzy czytelnicy!
Żyjemy w wyjątkowym czasie. Kiedy nasza kwarantanna domowa się skończy, wrócimy do normalnego życia i powoli będziemy zapominać o tych trudnych dniach. Chcemy wspomóc naszą pamięć o tych chwilach. Proponujemy abyście spróbowali zatrzymać wspomnienia za pomocą zdjęć, filmików, pisanych dzienników, prac plastycznych(zwłaszcza w klasach młodszych). Nie zawsze będą to wspomnienia smutne. W ciężkich chwilach jest miejsce także na śmiech i zabawę. Po powrocie do szkoły Ci z Was, którzy będą chcieli proszeni są o przyniesienie swoich wspomnień (w różnej postaci) do biblioteki a my postaramy się udostępnić je innym.

Czytajmy w czasach pandemii

W najbliższych dniach nie możemy co prawda korzystać z tradycyjnej formy wypożyczania książek, ale zamiast tego możemy czytać on-line bez wychodzenia z domu.
Poniżej przedstawiamy wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków.

WOLNY DOSTĘP, BIBLIOTEKI CYFROWE

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

OFERTY FIRM

Legimi

Legimi to usługa oferująca dostęp do tysięcy ebooków w ramach abonamentu, zarówno na smartfonach, jak i czytnikach. Z uwagi na zamknięcie szkół serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedną darmową książkę.
Wystarczy wpisać na stronie Legimi kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, ale książka będzie przypisana do konta bez ograniczeń czasowych.

Empik Premium bezpłatnie na 60 dni

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.
Jak skorzystać z promocji?

1. Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
  2. Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon
  3. Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.
  4. Aktywuj usługę Empik Premium.
  5. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

Wydawnictwo SQN – ebook za złotówkę

Wydawnictwo SQN przez 14 dni będzie oferowało jeden ebook dziennie za złotówkę. Adresy sklepów to SQNStore.pl oraz LaBotiga.pl.