FOMO, MOMO, FOJI, JOMO, czyli czego jeszcze nie wiemy o Internecie...

Kluczem do zrozumienia dziecka jest poznanie jego świata.

Znajomość tego co ogląda, czyta, słucha, w co gra, kogo podziwia, jest ważnym elementem budowania z nimi relacji. Pomaga także otwierać dyskusję z dzieckiem na temat tego, czym żyje na co dzień i czy jest to dla niego dobre. Z uwagi na to, że duża część życia dzieci i młodzieży odgrywa się w sieci, dla nas dorosłych ważne jest, aby poznać świat wirtualny, w którym bierze udział dziecko. Obecnie istnieje wiele zjawisk w sieci, których doświadczają na co dzień dzieci, ale nie mają one szansy porozmawiać o tym z dorosłymi, pozostają z tym same. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi w ramach kampanii Klikam z głową #keepCTRL, które znajdziecie Państwo na stronie: https://www.uke.gov.pl/akt/klikam-z-glowa-keepctrl-nowa-kampania-edukacyjna-uke,270,0.html#!

Mogą być one bazą do rozmowy z dziećmi na temat ich aktywności w sieci.