Tydzień dobrych relacji

W bieżącym roku szkolnym nasz szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo.  Jednym z działań jest Tydzień dbania o dobre relacje.

W dniach 25-29 października każdy dzień tygodnia miał przypisany kolor.  Każdego dnia zaplanowana była również forma aktywności dla uczniów.

W czerwony poniedziałek uczniowie przy wejściu do szkoły tworzyli Tablicę dobrych słów i pozytywnych myśli, która motywuje do pozytywnych zachowań oraz powoduje uśmiech na twarzy. Wśród karteczek można było odnaleźć słowa "Uśmiechnij się" "Jesteś super", ale także cytaty wielkich Polaków.

Zielony wtorek przyniósł dużo radości i uśmiechu, gdyż na tablicy pojawiły się zdjęcia nauczycieli z dzieciństw, a chętni uczniowie biorący udział w konkursie musieli prawidłowo odgadnąć kto jest na fotografii.

Niebieska środa, to dzień sportu. Konkurencje sportowe przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego i na lekcjach tego przedmiotu odbyła się rywalizacja sportowa miedzy klasami, oczywiście zgodna z zasadami fair play.

Różowy czwartek to dzień zamiany ról. Uczniowie stali się nauczycielami, a nauczyciele usiedli w ławkach, jako uczniowie.  Nauczyciele poczuli się dużo młodsi, a uczniowie zobaczyli jak to jest stać przed klasą i prowadzić zajęcia.

Na koniec żółty piątek. To dzień wyczekiwany przez klasy, gdyż w tym dniu na 2 godzinach lekcyjnych uczniowie mogli grać w ulubione gry planszowe.

Równolegle w klasach młodszych starsi koledzy czytali wybraną przez wychowawcę książkę.

Klasy przygotowały również portrety swoich wychowawców i nauczycieli, które zaprezentowano na holu szkoły.

W trakcie tego tygodnia odbył się również konkurs na kolorową klasę.  Dni tygodnia to obowiązujący kolor ubioru. Ilość osób przeliczano procentowo do obecnych danego dnia. Konkurs wygrała klasa 6b, która w 97,6% ubrana była zgodnie z obowiązującą danego dnia barwą. Drugie miejsce to klasa 4c z wynikiem 90,9% a trzecie klasa 7b z wynikiem 85,7%.

Wyniki konkursu na rozpoznanie nauczyciela na fotografii:

I miejsce: Julia Charytanowicz  i Lena Wróbel - obie rozpoznały 10 osób.

Wyróżnienie z ilością 9 rozpoznanych osób otrzymują: Oliwier Rajczakowski, Marcel Łukasiewicz , Elena Pieczka, Amelia Bulska, Emilia Wrońska, Liliana Leśniewicz, Alicja Sokołowska, Maksymilian Gładysław, Hanna Lewandowska, Jan Laskowski.

Klasy przygotowały również prezentacje na swój temat. Wyniki zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu.