Prezentacja szkoły

Szkoła wchodzi w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 14. Jest szkołą osiedlową, bezpieczną i przyjazną dziecku, o charakterze integrującym. Położona w pobliżu pięknego Parku Złotnickiego.

W szkole znajduje się stołówka szkolna obsługiwana przez firmę cateringową, biblioteka, oraz w godzinach 7.00-17.00 działa 8 oddziałowa świetlica szkolna.

W roku 2013 oddano do użytku boisko z nawierzchnią EPDM. W skład boiska wchodzą: bieżnia dookólna, boisko do gry w siatkówkę i piłkę ręczną oraz dwa boiska do gry w koszykówkę, bieżnia sprtinterska z czterema torami, skocznia do skoku w dal.

W roku szkolnym 2014/2015 wykonano remont i adaptację poddasza budynku na cele edukacyjne. Powstały nowe sale przeznaczone na cele edukacyjne. Sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt multimedialny (np. rzutniki, słuchawki w salach językowych), a nauczyciele mają dostęp do laptopów i Internetu.

W grudniu 2015 r. dzięki ogromnym staraniom i wysiłkom Rady Rodziców, udało się pozyskać sponsorów, którzy dostarczyli kruszywo oraz utwardzili teren pod parking. Ponadto poszerzona została brama wjazdowa na plac parkingowy. Całość inwestycji szacowana jest na ok 60 tyś zł, a wydatki te w całości pokryli sponsorzy. Dzięki inwestycji szkoła zyskała duży plac parkingowy oraz znacznie zwiększyło się bezpieczeństwo dzieci.

W roku szkolnym 2016/2017 rozpoczął się remont części sportowej budynku szkoły. W pierwszej kolejności wyremontowano małą salę gimnastyczną, którą oddano do użytku w marcu 2017 r.