sp24

KOMUNIKATY   / 1

30 listopada 2016

GÓRA GROSZA

W tym roku nasza szkoła ponownie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Monety (od 1 grosza do 5 złotych) zbieramy w holu szkoły od 28 listopada 2016 r.
Wszystkich uczniów i rodziców zachęcamy do wsparcia przedsięwzięcia.

28 listopada 2016

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
KONKURS „OBRAZKI SIENKIEWICZA„

Nasi uczniowie: Katarzyna Budkiewicz z klasy 6a - I miejsce w województwie w kategorii literackiej, Natalia Baszyńska z klasy 6c – wyróżnienie w kategorii literackiej i Szymon Stasieńko z klasy 5 c – wyróżnienie w kategorii praca plastyczna zostali zaproszeni na uroczystą galę wręczenia nagród do Warszawy.
Oto krótka relacja:
Do Warszawy dotarliśmy autokarem. Po wylegitymowaniu się weszliśmy do środka sejmu. Przez chwilę podziwialiśmy hol, następnie udaliśmy się do sali kolumnowej na galę wręczenia nagród w konkursie „Obrazki z Sienkiewicza„. Później przeszliśmy do senatu, gdzie odbyła się symulacja głosowania. Mogliśmy się przekonać jak na co dzień wyglšda praca polityków, którą znamy z relacji telewizyjnych. Po pysznym obiedzie zaczęliśmy zwiedzać sejm. Przewodnik oprowadzając nas opowiadał ciekawie o historii tego miejsca, podziwialiśmy salę obrad sejmu, odwiedziliśmy też gabinety niektórych posłów. Ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy wielu sukcesów w kolejnych konkursach.

26 listopada 2016

ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku z okazji Święta Odzyskania Niepodległoœci w naszej szkole odbył się apel. Miał on jednak szczególną formę. Każda klasa przygotowała jedną pieśń patriotyczną. Odśpiewano „Szara piechota”, „Wojenko, wojenko” i wiele innych. Na koniec oczywiście najważniejszą dla Polaków pieśń: „Mazurek Dąbrowskiego”. Trzy uczennice z klas szóstych mówiły wiersze. Wszyscy byli ubrani na galowo i mieli biało-czerwone kotyliony. Na tablicach wisiały plakaty o tematyce patriotycznej, a na ziemi leżał napis ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI, wykonany przez uczniów na lekcjach plastyki.

23 listopada 2016

ZATAŃCZMY NA LUDOWO

We wtorek 15 listopada klasa 6b wybrała się na koncert „Zatańczmy na ludowo”. Odbył się on w Centrum Kultury Impart. Na scenie zostało pokazanych pięć tańców narodowych: Krakowiak, Kujawiak, Mazur, Oberek i Polonez. Przed każdym tańcem, elegancko ubrana Pani prowadząca opowiadała jego historię. Po każdym tańcu kobieta prosiła tancerza i tancerkę aby pokazali jaki mają na sobie strój również opowiadała historię tego ubioru. Po wszystkich tańcach poproszono kilkanaście osób , aby weszli na scenę. Tam widzowie musieli pokazać dwa kroki taneczne oraz odpowiedzieć na zadane im pytania dotyczące historii tańców i stroju. Koncert była bardzo ciekawy i żywy.

07 listopada 2016

CODE WEEK

W dniach 15-23 października wiele krajów na świecie opanowało kodowanie. Nasi uczniowie już po raz drugi wzięli udział w Międzynarodowym Tygodniu Kodowania (Code Week 2016). Uczniowie klas I-VI rozwiązywali zadania używając Scratcha. Poznawali zasady działania tego narzędzia, a także projektowali grę logiczną bazującą na popularnych Pokemonach. Uczniowie klas młodszych na zajęciach z kodowania uczyli się tworzyć duszki oraz wstawiać je do odpowiedniej scenerii. Na koniec wprawiali w ruch stworzone przez siebie postaci. Poprzez zabawę poczynili pierwsze kroki w kodowaniu. W 2 godzinnej przygodzie z kodowaniem wzięło łącznie udział aż 76 uczniów w kilku grupach, głównie uczestników dodatkowych zajęć komputerowych realizowanych w naszej szkole w ramach Języka Maszyn i projektu Mistrzowie Kodowania. Po raz pierwszy otrzymaliœmy oficjalny certyfikat jako twórcy eventu kodowania. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy na Code Week.

starsze informacje

ARCHIWUM: rok szkolny 2008/2009, 2009/2010, 2010/2011, 2011/2012 2012/2013