sp24

KOMUNIKATY   / 1

22 kwietnia 2014

XIV MIEJSKI TURNIEJ ORTOGRAFICZNY
– zasady pisowni wyrazów z ż i rz

W dzielnicowym etapie XIV Miejskiego Turnieju Ortograficznego, który odbył się 8 kwietnia 2014 roku, naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny złożone z uczniów klas trzecich w składach:
Hanna Mazurek (kl.III a), Lidia Podoluk (kl. III a) i Ewa Przyszlakiewicz (kl. III a) oraz Marceli Dziuba (kl. III a), Leonard Lewiński (kl. III c) i Jakub Szydło (kl. III b).

20 kwietnia 2014

KTO JEST NAJLEPSZY Z MATEMATYKI W KLASACH III?

Uczniowie klas trzecich wzięli pod koniec marca udział w międzyklasowym konkursie matematycznym. Najpierw odbyły się eliminacje klasowe, w których wyłoniono po pięciu uczniów z każdej klasy trzeciej, a następnie szkolny etap konkursu. Dzieci rozwiązywały zadania tekstowe dotyczące czterech podstawowych działań na liczbach w zakresie 1000, figur geometrycznych i ich obwodów, obliczeń zegarowych i kalendarzowych, a także obliczeń pieniężnych.

19 kwietnia 2014

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Troje uczniów reprezentowało naszą szkołę w konkursie Kennst du deine Nachbarn? organizowanym 20 marca 2014 roku przez Prywatne Gimnazjum Językowe PARNAS. Byli to: Mikołaj Zymliński z klasy VI b, Maja Zimna z klasy VI b oraz Julia Wandelt z klasy VI b. Najlepsi uczniowie ze szkół podstawowych z języka niemieckiego pisali test sprawdzający umiejętność rozumienia ze słuchu, znajomość gramatyki niemieckiej i wiedzę o krajach niemieckojęzycznych, a następnie opisywali wylosowane rysunki i odpowiadali na pytania komisji. W ostatecznej rywalizacji Maja zwyciężyła, Mikołaj zajął II miejsce. ... DALEJ

07 kwietnia 2014

I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY
RZUĆ OKIEM

Zapraszamy!
Uczniów klas IV-VI zapraszamy do udziału w szkolnym etapie
Część literacka:
Uczniowie klas IV-VI piszą opowiadanie o dowolnej tematyce, w którym stosują 10 wybranych z listy związków frazeologicznych (objętość pracy 1 strona A4, czcionka 12, Times New Roman, odstępy 1,5)
Związki frazeologiczne w opowiadaniu należy podkreślić Prace należy złożyć u nauczyciela języka polskiego do dnia 26.04.2014 roku

Związki frazeologiczne:
Zmienić się w słup soli, Chodzić od Annasza do Kajfasza, Syzyfowa praca, Prometejska postawa, Rzucać słowa na wiatr, Kłamać jak z nut, Puścić w niepamięć , Wyciskać siódme poty, Postawić cały dom na nogi, Zachować stoicki spokój, Grać pierwsze skrzypce, Mieć węża w kieszeni, Wpaść z deszczu pod rynnę, Iść z duszą na ramieniu, Wyskoczyć jak Filip z konopi, Lwia część, Gołębie serce, Obiecywać gruszki na wierzbie, Ciemności egipskie, Nie znać dnia ani godziny. ... DALEJ

07 kwietnia 2014

Konkurs czytelniczy klas I–III
KUBUŚ PUCHATEK I PRZYJACIELE

Konkurs oparty jest na książce A. A. Milne`a pt. „Kubuś Puchatek” w tłumaczeniu Ireny Tuwim.
Przeczytaj uważnie także przedmowę!

Regulamin:
1. W każdy poniedziałek i środę w bibliotece szkolnej zostanie wywieszone pytanie konkursowe.
Uczestnik konkursu wpisuje na specjalnie przygotowanych kartkach właściwą odpowiedŸ, podpisuje się i wrzuca do urny znajdującej się w bibliotece. Czas na odpowiedŸ:
– pytanie poniedziałkowe - do wtorku, do godziny 14.30,
– pytanie ze środy - do piątku, do godziny 14.30.
2. W każdy poniedziałek i piątek rano na tablicy w bibliotece wywieszone będą aktualne wyniki rywalizacji.
3. Za każdą prawidłową odpowiedŸ uczestnik otrzymuje 2 punkty, za niepełną – 1 punkt.
4. Za każde prawidłowo zapisane hasło krzyżówki (zadanie nr 7) uczeń także otrzyma po jednym punkcie.
5. Wygra uczestnik, który uzyska największą liczbę punktów. Nagrody książkowe otrzyma trójka czytelników, którzy zgromadzą najwięcej punktów.
6. W razie remisu przewidziana jest dogrywka. Odbędzie się w bibliotece, bez możliwości zaglądania do ksišżki.
Biblioteka dysponuje wieloma egzemplarzami tego tytułu. Można je wypożyczyć poza normalną pulą, czyli jako czwartą książkę.
Konkurs rozpocznie się 5 maja, a zakończy w ostatnim tygodniu tego miesiąca.

starsze informacje

ARCHIWUM: rok szkolny 2008/2009, 2009/2010, 2010/2011, 2011/2012 2012/2013