Wycieczka do Chwalimierza

Dzieci z gr II wybrały się na wycieczkę autokarową do Chwalimierza.

Wzięły udział w warsztatach integracyjnych "Pole wyobraźni, przygody na wsi" w ośrodku Tumi-Tur.  Poznały zawód rolnika oraz dowiedziały się jakie prace związane z produkcją roślinną i zwierzęcą wykonuje.  Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z różnymi gatunkami  kwiatów i ziół w zielniku wiosennym.  W trakcie zajęć warsztatowo - konstrukcyjnych, dzieci tworzyły domki dla owadów, kształtując umiejętności konstrukcyjne i rozwijając wyobraźnię. Wycieczka do Chwalimierza miała na celu kształtować u dzieci przedszkolnych odpowiedzialność  za stan przyrody poprzez budzenie świadomości ekologicznej.