Program profilaktyki próchnicy zębów u dzieci w wieku przedszkolnym

Dzieci z Naszego Przedszkola zostały objęte "Programem profilaktyki próchnicy zębów u dzieci w wieku przedszkolnym", który ma na celu zapobieganie chorobie próchnicowej, poprzez codzienną higienę jamy ustnej, naukę prawidłowego szczotkowania zębów, przestrzegania zaleceń dietetycznych oraz kształtowanie postawy prozdrowotnej przedszkolaków przez zabawę i naukę. Program finansowany jest przez Miasto Wrocław.

W dniu 16.11.2022 r. odbyło się pierwsze spotkanie ze stomatologiem. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały pogadanki na temat właściwej higieny jamy ustnej. Dowiedziały się co to jest próchnica, dlaczego psują się zęby oraz jak należy prawidłowo je czyścić. Pani stomatolog przypomniała również dzieciom o potrzebie wizyt kontrolnych u stomatologa, a także o konieczności właściwego odżywiania się. Spożywania warzyw, owoców i produktów mlecznych, które są zdrowe dla naszych zębów oraz unikania słodyczy, które powodują próchnicę.