Życzliwość ma moc

W dniu 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień pod hasłem Życzliwość ma moc. Był to dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych słów oraz pozytywnych emocji. Symbolem tego święta jest słonecznik, dlatego w ubiorze przedszkolaków dominował kolor żółty.

Rozmawialiśmy o tym, czym jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym i jak okazywać życzliwość na co dzień. Przypomnieliśmy sobie magiczne słowa: „proszę, przepraszam, dziękuję” oraz sytuacje, w których dobrze jest ich używać. Podczas wspólnych zabaw gościły: uśmiech, przyjazne nastawienie do innych, ciepłe spojrzenia, a także serdeczne i miłe gesty. Dzieci wróciły do domu z „Orderem życzliwości", który przypomina, że warto być życzliwym każdego dnia!