Dzień Kredki

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie,
Kolorowe kredki, kiedy je poprosz
ę,
Namalują wszystko to, co chcę!” "
Kolorowe kredki", słowa Wiera Badalska, muzyka Marian Sawa

22 listopada obchodzimy "Dzień Kredki". Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, marzenia, rozwijają swoją wyobraźnię i kreatywność. Z tej okazji w naszej grupie odbywały się zabawy z kredkami w roli głównej. Przedszkolaki poznały różne rodzaje kredek, tworzyły zbiory według kryterium koloru, kształtu, wielkości, rodzaju i porównywały ich liczebność, a pracując w parach stworzyły bardzo ciekawe "obrazy", o których z dumą opowiadały całej grupie. Wesoło bawiły się przy piosence „Kolorowe kredki". Rysowanie to przyjemny trening motoryki małej, wspaniała przygoda, wielka frajda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka, dlatego zachęcajmy dzieci do zabawy kredkami.