Wycieczka do PORT - Ogrody Doświadczeń

16 grudnia nasza grupa udała się na wycieczkę autokarową do do PORT - Ogrody Doświadczeń Centrum Edukacji Technologicznej Kampus Pracze, gdzie dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w laboratorium pt. "Tajemnice cieczy".

Po przybyciu na miejsce przedszkolaki przebrały się w specjalne fartuchy i zajęły miejsca, eksperymentując w małych 3-osobowych grupach. Każda grupa otrzymała zestaw przyborów niezbędnych do wykonywania doświadczeń, m.in. probówki, pipety, zlewki, kolbę i inne. Dzieci mieszały kolory uzyskując barwy pochodne; przy pomocy szkła laboratoryjnego wytworzyły kolorową pianę, która powiększyła swoją objętość; dowiedziały się czym różni się woda utleniona od tej zwykłej z kranu. Zajęcia w laboratorium okazały się wspaniałą przygodą, a uśmiech, który gościł na twarzach dzieci przez cały czas trwania zajęć jednoznacznie wskazywał na ich zaangażowanie i dobrą zabawę.