Kisimy ogórki

Dzieciom z grupy 6 udało się jeszcze końcem października kupić ogórki i uczestniczyć w niecodziennych zajęciach. Wraz z nauczycielką dzieci zajmowały się kiszeniem ogórków.

Zgromadziliśmy niezbędne produkty – czosnek, chrzan, przyprawy, umyte ogórki oraz sól. Każdą przyprawę dzieci miały możliwość dotknąć, powąchać i posmakować. Przedszkolaki z pomocą pani układały umyte ogórki i przyprawy do słoi oraz towarzyszyły w zalewaniu ich gorącą wodą. Po kilku dniach cieszyliśmy się z pysznych kiszonych ogórków.