Kocie zabawy przedszkolaków

W poniedziałek, 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Dzieci oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają.

Były też wesołe „kocie zabawy” w ramach znanej i lubianej Akademii Krokieta i Lamy - „Kocia kostka ruchowa” -zabawa w formie ruchowej kostki, polegająca na dopasowywaniu wylosowanego obrazka do ćwiczenia dzięki której rozwijaliśmy umiejętność szybkiej reakcji na sygnał i rozwijaliśmy koncentrację i spostrzeganie wzrokowego poprzez wyszukiwanie par obrazek-ćwiczenie. Następnie wzięliśmy udział w quizie pt.: „Kocie powiedzonka” - w których głównym bohaterem jest kot- dopasowywaliśmy znaczenia poprzez wybór odpowiedzi i wykonanie ćwiczenia. Na zakończenie wykonaliśmy pracę plastyczna z wykorzystaniem plasteliny, rafii, pomponików i plastikowych oczek.