Dzień Dinozaura

26 lutego obchodzimy Światowy Dzień Dinozaura, który stwarza wspaniałą okazję do przybliżenia dzieciom tych prehistorycznych zwierząt.

Dzieci naśladowały i rozpoznawały różne gatunki dinozaurów. Klasyfikowały dinozaury na małe i duże, a także mięsożerne i roślinożerne. Wypowiadały się na temat dinozaurów zainspirowane opowiadaniem i oglądanymi ilustracjami. Ćwiczyły liczenie, porównywanie liczebności zbiorów, utrwalały nazwy figur geometrycznych poprzez zabawy z mozaiką. Ponadto wykonały pracę plastyczną “Kolorowy dinuś” z użyciem plasteliny.