Laboratoria Przyszłości cz. 4 "Koła zębate-w którą stronę się kręcą?” - zabawy konstrukcyjne z wykorzystaniem klocków Korbo

Przedszkolaki z grupy 3 podczas zabawy konstrukcyjnych z użyciem wielofunkcyjnych klocków Korbo określały i prezentowały kierunek ruchu przedmiotów, utrwalały stronę lewą i prawą.

Pracując w zespołach odtwarzały karty zadaniowe - budowały wg wzoru (czyli zgodnie z instrukcją) – ucząc się uważności w odtwarzaniu oraz różnych możliwości zastosowania poszczególnych elementów. Następnie dzieci budowały bez wzoru (wg własnego pomysłu) – uruchamiając wyobraźnię i ucząc się planowania. Zabawy te stwarzają mnóstwo rozwojowych możliwości: rozwijania umiejętności projektowych, myślenia przestrzennego i logicznego.