Nadszedł dzień radosny- powitanie wiosny.

Od dłuższego czasu z niecierpliwością czekaliśmy na ciepłe promyki słońca oraz wszechobecną zieleń. Dlatego z dużą radością świętowaliśmy w naszej grupie pierwszy dzień upragnionej wiosny!

Zajęcia rozpoczęliśmy od rozmów o nowej porze roku oraz od wesołych zabaw przy muzyce. Rozwiązywaliśmy zagadki, a także udekorowaliśmy nasze grupowe drzewo soczyście zielonymi listkami i barwnymi kwiatami, doskonaląc przy tym umiejętność przeliczania i klasyfikowania oraz utrwalając orientację w schemacie ciała. Z plastikowych nakrętek i plasteliny wykonaliśmy wesołe żabki, rozwijając zdolności manualne i bardzo dobrze się bawiąc. Następnie uśmiechnięci wyruszyliśmy na spacer w okolicy naszego przedszkola, gdzie szukaliśmy wiosny w otaczającej nas przyrodzie. Mamy nadzieję, że wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, z których będziemy czerpać radość.