Program - Bezpieczniki Taurona- włącz dla dobra dziecka

W naszym przedszkolu realizujemy „Program - Bezpieczniki Taurona- włącz dla dobra dziecka”. Ma on na celu  zwiększenie bezpieczeństwa oraz świadomości energetycznej dzieci i dorosłych – zwrócenie uwagi na konieczność poszanowania energii elektrycznej i poznanie sposobów na ograniczenie jej zużycia.

Podczas zajęć wykonywaliśmy wiele interaktywnych ćwiczeń i gier  na podstawie multimedialnych materiałów edukacyjnych przygotowanych przez organizatora. Na początku przypomnieliśmy sobie o zasadach bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych, z których  starsze dzieci mogą korzystać wyłącznie za zgodą i pod opieką dorosłych. Rozmawialiśmy o tym, czym jest energia, do jakich celów jej potrzebujemy. Poznawaliśmy odnawialne źródła energii, które są przyjazne środowisku i klimatowi, jak wiatr, woda, słońce. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób oszczędzać energię elektryczną w domu i  w przedszkolu, np.: poprzez  wymianę urządzeń na energooszczędne.  Zapoznaliśmy się także z  podstawowymi  informacjami z etykiety energetycznej. Dzięki programowi wiemy dlaczego warto oszczędzać energię elektryczną i jak można zostać jej „strażnikiem”.