Święto Niepodległości 11 listopada

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości.

Z uwagi na panującą pandemię i obostrzenia uroczystość ta miała charakter niecodzienny gdyż każda z grup obchodziła ją osobno.  Przedszkolaki już od dłuższego czasu uczyły się o historii naszego kraju, symbolach narodowych, o znaczeniu słowa „niepodległość”.  Wzieliśmy również udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu!” nasze maluchy wyuczyły się na pamięć wszystkich części Mazurka Dąbrowskiego, który następnie został odśpiewany 10 listopada o godz. 11.11. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.