Wycieczka do Straży Pożarnej

Dnia 30.05.2022 dzieci z GR 3 wybrały się na wycieczkę do Jednostki Straży Pożarnej. Przedszkolaki brały udział w zajęciach przeprowadzonych w sali edukacyjnej „Ognik”. Dzieci były bardzo zainteresowane zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem przeciwpożarowym i chętnie włączały się w dyskusję o zagrożeniach.

Dowiedziały się na czym polega praca strażaka, nauczyły się jak prawidłowo wezwać służby ratunkowe, poznały ubiór strażaka oraz sprzęt i pojazdy ratownicze. Przedszkolaki miały również możliwość zobaczenia jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają strażacy na miejscu zdarzenia. Dziękujemy wszystkim Strażakom za ciekawe warsztaty i za każdy dzień bohaterskiej służby!