Fake newsy – co to takiego?

Wokół jest tak dużo różnych informacji! CZY MOŻNA WIERZYĆ WE WSZYSTKO CO POKAZANE CZY NAPISANE ZOSTAŁO W INTERNECIE?

Każdego dnia użytkownicy Internetu są odbiorcami setek wiadomości, które często mogą okazać się fałszywymi wiadomościami. Jak więc nie wpaść w pułapkę fake newsów i uniknąć zmanipulowania przez internetowych oszustów?

Szokują, wprowadzają w błąd i niejednokrotnie naruszają bezpieczeństwo w sieci. Fałszywe wiadomości (tzw. fake newsy) to często przekazy o charakterze sensacyjnym i przesadzonym, publikowane m.in. w serwisach internetowych czy mediach społecznościowych. Ich celem jest manipulacja, dezinformacja, wprowadzanie odbiorców w błąd, pozwalające ich twórcom osiągnąć konkretne korzyści, np. finansowe, polityczne.

PAMIĘTAJCIE SPRAWDZAĆ KAŻDĄ INFORMACJĘ! PYTAJCIE DOROSŁYCH!

Ważne informacje przedstawia plakat:

Fake News