Laboratorium Przyszłości

Źródło finansowania:

Program jest finansowany z środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, w postaci środków finansowych, dla jednostek samorządu terytorialnego będących organami prowadzącymi publiczne szkoły podstawowe dla dzieci i młodzieży lub publiczne szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej.

Program realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”.

Opis programu:

W ramach programu Laboratoria Przyszłości wsparcie może być przeznaczone na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.

Środki finansowe otrzymane w ramach programu:

Szkoła Podstawowa nr 24 we Wrocławiu w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w wysokości 223 200 zł., które szkoła jest obowiązana do wydatkowania w terminie do dnia 31 sierpnia 2022 r. W roku 2021 nie wydatkowano żadnej kwoty w ramach tego programu.

W 2022 roku z otrzymanych środków zakupiono:
  1. Aparaty fotograficzne oraz kamery wraz ze statywami i gimbalami
  2. Zestawy Mini mikroskopów
  3. Modułowe pracownie przyrodnicze
  4. Zestaw nagłośnieniowy
  5. Zestaw elektroniczny
  6. Okulary VR wraz z wirtualnym laboratorium oraz dostępem do niego
  7. Dyktafon
  8. Klocki konstrukcyjne
  9. Plansze dydaktyczne
  10. Zestawy oświetleniowe ze statywem i żarówką
  11. Szafa metalowa z zestawem wyposażenia dla uczniów
  12. Zestawy z mikrokontrolerem
  13. Phyton - laboratorium  przyszłości
  14. Drukarki 3d wraz z materiałami eksploatacyjnymi, laboratorium oraz laptopem
  15. Mikrofony kierunkowe
  16. Mikroporty
  17. Zestawy edukacyjne Arduino

Zakupione materiały będą wykorzystywane na zajęciach informatycznych, kole fotograficznym, zajęciach biologicznych, chemii, fizyce, zajęciach technicznych, zajęciach świetlicowych, edukacje wczesnoszkolnej, matematyce i językach obcych.