Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

W aktualnym roku szkolnym nasza szkoła kolejny raz otrzymała certyfikat za udział w projekcie SOC.

Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo to Ogólnopolski Projekt, który ma na celu wspieranie szkół we wdrażaniu nowych technologii, oraz kształcenie nawyków dbania o higienę cyfrową wśród uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

W naszej szkole w związku z projektem zostały zorganizowane tygodniowe eventy: "Tydzień dbania o relacje" oraz "Tydzień bezpieczeństwa w sieci", a także wzięliśmy udział w międzynarodowym Dniu Bezpiecznego Internetu.

Przeprowadzono również badania wśród uczniów dotyczące relacji szkolnych oraz relacji w cyberprzestrzeni. Otrzymane wyniki pozwolą nam na modyfikowanie naszych działań w tym zakresie dostosowując je do potrzeb naszych uczniów.

Na stronie szkoły przygotowano i co miesiąc aktualizowano zakładki cyberprzestrzeni dla uczniów i rodziców.

Temat Odpowiedzialności cyfrowej jest w dzisiejszych czasach bardzo ważny, gdyż nie da się funkcjonować bez zdobyczy techniki. Istotne jest jednak aby robić to z umiarem i dużą dozą rozwagi.

Certyfikat SOC