Czy warto być samokrytycznym?

Samokrytyka jest zjawiskiem powszechnym wśród nastolatków, a ich oczekiwania wobec własnego wyglądu, zachowania, ocen i relacji rówieśniczych są często nierealistyczne.

Mają na to wpływ także reklamy, które bombardują nas w telewizji, na stronach internetowych, blogach, mediach społecznościowych, teledyskach, filmach. Sposób w jaki media kreują wizerunek młodych ludzi ma ogromny wpływ na no to, jak postrzegają siebie i kim chcą być.

Jak często myślisz o sobie krytycznie? A jak często doceniasz siebie za to jaki jesteś, co osiągasz, w czym jesteś dobry? Zachęcamy Cię dziś do tego, by nauczyć się myśleć o sobie dobrze i wierzyć we własne siły.