Bezpieczny Donoślązak

Nasza szkoła po raz kolejny zakwalifikowała się do programu Bezpieczny Dolnoślązak.

Celem programu jest podnoszenie świadomości dolnośląskich uczniów w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz umiejętności współdziałania ze służbami i organizacjami powołanymi w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Tegoroczna edycja programu „Bezpieczny Dolnoślązak” w szczególny sposób nawiązuje do zwiększenia świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego zachowania w górach w ramach ogłoszonego roku 2022 "Rokiem Ratownictwa Górskiego na Dolnym Śląsku". Program odpowiada również na zmiany wprowadzone rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 1 sierpnia 2022 roku w zakresie edukacji dla bezpieczeństwa.

Zachęcamy wszystkich uczniów oraz rodziców do śledzenia zakładki projektu, na której będą pojawiać się relacje z działań szkoły, ale także materiały edukacyjne i psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży.