Poradnik dla rodziców

Gdańska Fundacja Dbam o mój zasięg kolejny raz wspiera rodziców w świecie nowych technologii.

Nasza szkoła od wielu lat współpracuje z Fundacją. W ramach projektu Bajeczna Świadomość powstał poradnik dla rodziców napisany przez  p.Maciej Dębskiego i p. Annę Hady .

W poradniku znajdują się informacje odnośnie zasady tworzenia domowych kodeksów odpowiedzialnego używania mediów cyfrowych, korzyści wynikających ze swobodnej zabawy.

Można dowiedzieć się jak ekrany wpływają na mózg dziecka i dlaczego relacje osobiste są ważne a także w jaki sposób dbać o higienę cyfrową w domu?

Pojawił się też ważny temat gier on-line oraz uzależnienia od ekranu i Internetu.

Jego wersja cyfrowa w linku poniżej, zachęcamy do lektury.

Nowe technologie - poradnik dla rodziców