Prelekcja i film o bezpieczeństwie w sieci

Klasy 7 i 8 wzięły udział w prelekcji nadkomisarza Pawła Zalewskiego dotyczącej bezpieczeństwa w sieci.

Prelekcja dotyczyła funkcjonowania uczniów w sieci i przełożenia tego na ich życie realne.

Po prelekcji uczniowie obejrzeli film Nerve, w którym uczennica  dołącza do internetowej gry w prawdę i wyzwanie. Wkrótce odkrywa, że każdy jej ruch jest manipulowany przez anonimowych "obserwatorów".

Film przedstawił skutki nieprzemyślanego zachowania  w sieci  i ich wpływ na życie realne, a także pokazał rozwiązania i wyjścia  z sytuacji.

Pamiętajcie, że świat wirtualny nie zawsze jest taki jak nam się wydaje a skutki umieszczania i funkcjonowania w sieci maja wpływ na wasze realne życie.  Warto zadać sobie pytanie: Jakim  człowiekiem chcę być? W jakim świecie chcę życ? Czym chcę imponować i co pozostawiać po sobie? Budowanie poczucia własnej wartości, wykorzystywanie swojego potencjału i zasobów, rozwijanie samoświadomości, ciepłe relacje i związki z innymi oraz rozbudzanie zainteresowań powinny być celem pracy z dziećmi i młodzieżą. Będą one ochroną przed szukaniem uznania w ryzykownych zachowaniach w sieci.