Dekalog rowerzysty

Nasi uczniowie licznie angażują się w akcję Rowerowy Maj.

Codziennie można zobaczyć pod szkołą wiele zaparkowanych rowerów. W tym czasie, chcemy przypomnieć zarówno dzieciom jak i dorosłym o konieczności zachowania bezpieczeństwa podczas przejazdu przez tory kolejowe. W ostatnich latach rocznie dochodzi do ok. 200 wypadków, w których ginie kilkadziesiąt osób,  dlatego tak ważne jest ciągłe edukowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wciąż wiele osób sądzi, że czerwone światło przed przejazdem kolejowo-drogowym jest tylko ostrzeżeniem, a nie kategorycznym zakazem wjazdu na tory. Zachęcamy do zapoznania się z Dekalogiem Rowerzysty i stosowania się do jego zapisów.