Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo - mamy certyfikat!

Kolejny rok nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskim Programie Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo.

Przez cały rok szkolny przy wsparciu Fundacji Dbam o mój zasięg realizowaliśmy szereg działań. Tydzień dbania o dobre relacje, czy tydzień Bezpieczeństwa w sieci. Klasy wzięły też udział w warsztatach "Stop Hejtowi".  Postały zakładki dotyczące cyberprzestrzeni dla ucznia i dla rodzica. Cyberprzestrzeń w dzisiejszych czasach jest bardzo ważnym elementem naszego życia, jednak trzeba w niej funkcjonować rozważnie i mądrze. Duża część odpowiedzialności za bytowanie w sieci spoczywa na szkole, chociaż to Rodzice powinni uczyć swoje dzieci jak odnaleźć się w cybeprzestrzeni tak samo jak uczą bezpiecznych zachowań w życiu realnym. Wspólną pracą możemy dbać o bezpieczeństwo w świecie wirtualnym, bez którego mało to dziś funkcjonuje.

Kolejny rok z rzędu otrzymaliśmy certyfikat Szkoły odpowiedzialnej Cyfrowo, która nie tylko kształci bezpieczne zachowania ale też odpowiedzialnie wykorzystuje zdobycze techniki w edukacji. Na lekcjach korzystamy nie tylko z komputera na informatyce ale tez okularów VR, drukarek 3d, robotów Photon, Mbotów i innych pomocy na pozostałych przedmiotach.