Zasady higieny cyfrowej

Czas spędzony przy komputerze powinien być dobrze rozplanowany.

Nadużywanie Internetu możliwe jest głównie dzięki smartfonom. (W końcu można z nich skorzystać w każdej chwili; komputera użyjesz zwykle dopiero wtedy, gdy jesteś przy biurku). Prowadzi ono nie tylko do zaburzeń zegara biologicznego, a w efekcie problemów ze snem i szeregiem dalszych konsekwencji, wynikających z niepełnej regeneracji organizmu w nocy. Skutkuje też podniesionym poziomem lęku, zwiększonym ryzykiem zaburzeń nastroju, pogorszeniem jakości procesów poznawczych.

Fundacja Dbam o mój zasięg opracowała 10 zasad higieny cyfrowej umieszczone na grafice poniżej.