Wolontariat

W naszej szkole dbamy o to, aby nasi uczniowie z kl. 8 mogli zdobyć dodatkowe punkty z wolontariatu, bardzo ważne w rekrutacji do szkół średnich. Staramy się również o to, aby nasi uczniowie stawali się empatyczni, wyczuleni na problemy innych, angażujący się w działania lokalne. Stwarzamy możliwość dzielenia się zdobytą w szkole wiedzą z dziećmi z biedniejszych rodzin i nie tylko, w akcjach takich jak korepetycje online lub pomoc w nauce w świetlicy szkolnej. Promujemy udział w rozwijaniu umiejętności w takich projektach jak narysowanie loga, przerobienie loga fundacji. Na bierząco aktualizujemy nową ofertę projektów dla wolontariuszy.

Aktualnie zapraszamy do wzięcia udziału w nowych akacjach, projektach realizowanych w szkole, w Złotnickim Centrum Spotkań lub online.
Każdy może znależć coś dla siebie. W ofercie znajdują się prace plastyczne, pomoc koleżeńska, znajomość programów graficznych, pomoc sąsiedzka i inne akcje.

Aktualne projekty i akcje :

1. współpraca ze Złotnickim Centrum Spotkań piątki o 17.00 co 2 tyg.
2. współpraca z platformą TuDu :
- projekt wykonania loga
- projekt wykonania szkicu ręcznego
- korepetycje online z polskiego
- projekt - przerobinie loga na barwy Ukrainy
3. Dziel się wiedzą - pomaganie w świetlicy szkolnej w lekcjach uczniom z kl. 1-3 w SP 24

Niektóre projekty kończą się 31.03, inne trwają do połowy czerwca. Od ciebie zależy w co się zaangażujesz.

Szczegóły na temat projektów znajdują się w zakładce wolontariat na classroom.