Bezpieczeństwo w domu

W ramach realizacji tematu o zagrożeniach pożarowych, uczniowie klas ósmych mieli zajęcia szkoleniowe ze specjalistą do spraw BHP , inspektorem ochrony przeciwpożarowej p. Beatą Rudkiewicz.

Młodzież dowiedziała się do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto można było zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla. Uczniowie zostali zapoznani z rodzajami pożarów oraz jak używać gaśnic, zgodnie z ich przeznaczeniem. Poznali również podręczny sprzęt gaśniczy, który rozmieszczony jest w szkole.

Zajęcia szkoleniowe odbyły się podczas lekcji Edukacji dla bezpieczeństwa, pod opieką nauczyciela przedmiotu Iwony Prabuckiej.