Tydzień Bezpieczeństwa w sieci

Przed Świętami nasza szkoła obchodziła Tydzień Bezpiecznego Internetu, którego hasłem przewodnim było : MORE LOVE, LESS HATE.

Uczniowie wzięli udział w różnych aktywnościach, które miały na celu przybliżenie tematyki bezpieczeństwa w sieci oraz uwrażliwienie młodzieży na problem hejtu w internecie. Naszym celem było pokazanie uczniom, że aktywność w sieci jest bardzo cenna, potrzebna, rozwojowa, ale ważne jest, by byli świadomymi i odpowiedzialnymi użytkownikami. Obecność w cyberprzestrzeni powinna dawać okazję do robienia dobrych i wartościowych rzeczy i tego, właśnie chcemy nauczyć naszych uczniów.

Podczas całego tygodnia uczniowie mieli okazję przekazać innym pozytywne komunikaty, wziąć udział w konkursach, wcielić się w rolę dziennikarzy przeprowadzających wywiady z nauczycielami, wykonać ciekawe plakaty profilaktyczne. A na naszej klatce schodowej pojawiły się pewne mądre rady, jak być świadomym internautą.

Uczniowie klas siódmych przygotowali i przeprowadzili zajęcia o Bezpiecznym internecie dla kolegów z klas młodszych. Uczniowie klas 1-3 chętnie angażowali się w zajęcia i po wysłuchaniu i oglądnięciu prezentacji, rozwiązywali zadania które zostały im zaproponowane.

Dużym powodzeniem cieszyła się też internetowa ścianka gwiazd, gdzie uczniowie mogli wykonać zdjęcie przebrani w różne kolorowe gadżety.

Konkurs na najbardziej pomarańczową klasę  ( kolor symbolizujący sprzeciw wobec hejtowi w sieci) wygrała klasa 4 C oraz klasa 3 B i 1D:), a w klasach szóstych odbyły się warsztaty Stop hejtowi, po których uczestnicy otrzymali pomarańczowe sznurówki jako znak przeciwdziałania hejtowi.

Dziękujemy także uczniom, którzy wzięli udział w konkursie kodów QR za wspólną zabawę i wielką odwagę! Zapukać do gabinetu Dyrektora to nie lada wyzwanie :) Na szczególne uznanie zasługują zwycięzcy konkursu : Kacper Mroczko ( 1 miejsce), Hania Zmysłowska ( 2 miejsce) oraz Wiktoria Fogt ( 3 miejsce). To oni wykazali się największym refleksem. Gratulujemy !

Uczniowie także licznie zaangażowali się w konkurs na rozwiązanie krzyżówki o bezpieczeństwie w sieci.

To już trzecia Edycja Tygodnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole. Kolejna - już za rok! Nie możemy się doczekać.