Projekty Świetlicy

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Działając poznajemy świat”.

Od października do maja 2024 r. dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej z klas II i III (w sali nr 61) będą realizować Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pt. “Działając poznajemy świat”.

Celem ogólnym projektu jest poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin oraz uświadomienie dzieciom, że bezinteresowna pomoc, czynienie dobra choćby najdrobniejszym gestem jest cenniejsze niż cokolwiek innego. Podczas udziału w projekcie uczniowie będą kształtowali postawy prospołeczne oraz patriotyczne, jednocześnie rozwijając swoje zainteresowania oraz zdolności plastyczne.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Świetliczaki na tropie przysłów”.

W tym roku szkolnym świetlica będzie kontynuować Ogólnopolski Projekt Edukacyjny wydawnictwa Sukurs pt. “Świetliczaki na tropie…”. W tegorocznej edycji dzieci z klas Ic, Id, Ia oraz IId będą tropić PRZYSŁOWIA. Realizacja projektu zaplanowana jest od października 2023 r. do maja 2024 r.

Cele projektu obejmują uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody, doskonalenie zdolności manualnych i plastycznych, rozwijanie kreatywności oraz kształtowanie w uczniach postaw odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach. Podczas projektu dzieci będą doskonalić swoją wiedzę o świecie i tradycjach ludowych, na których oparte są przysłowia, a także sprawdzać znaczenie i szukać podobieństw z niektórymi przysłowiami w języku angielskim.