Raport NASK Nastolatki 3.0

Drodzy Rodzice zachęcamy do zapoznania z raportem NASK dotyczącym ilości czasu jakie spędzają dzieci w sieci.

Raport został przygotowany na podstawie badań przeprowadzonych między październikiem, a listopadem 2022.

Wnioski z raportu nie zostawiają złudzeń, dzieci coraz więcej czasu spędzają w sieci. Odnotowano po raz kolejny wzrost czasu korzystania z internetu przez nastolatki w dni powszednie. Obecnie jest to 5 godzin 36 minut (vs. 2020 – 4 godziny 50 minut). Aktywność nastolatków w dni wolne od zajęć szkolnych koncentruje się głównie na cyberprzestrzeni (średnio 6 godzin i 16 minut).

Link do pełnego raportu dostępny na stronie: NASK - Nastolatki 3.0