W świątecznym nastroju

Grudzień to miesiąc radosnego oczekiwania na Mikołaja i Święta Bożego Narodzenia.

Dzieci zadbały o świąteczny wystrój sal świetlicowych, dzięki czemu zapanował magiczny, świąteczny nastrój. W niektórych grupach, już 1 grudnia, pojawił się świetlicowy kalendarz adwentowy. Chętne dzieci każdego dnia odkrywały przygotowane zadania, za wykonanie których zbierały pieczątki. Była to okazja do rozwijania wszechstronnych umiejętności: wokalnych, tanecznych, matematyczno-logicznych, ortograficznych, językowych, plastycznych, czy społecznych. Wśród zadań ukryte były m.in. krzyżówki, sudoku, śpiewanie piosenek i kolęd, taniec do muzyki, wykonanie kart do gry w Memory, świątecznej pracy plastycznej, wspólnej budowli z klocków, czy układanie klocków i gier w naszej świetlicy. Uczniowie bardzo chętnie realizowali zadania i z niecierpliwością wyczekiwali kolejnych.

Tuż przed świętami, w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pt. “Działając poznajemy świat”,  świetlica zorganizowała szkolny konkurs plastyczny pt.”Świat Anioła”. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, a laureaci nagrody. Anioły można podziwiać na wystawie przy wejściu do szkoły, a wyróżnione prace wezmą udział w etapie międzyszkolnym.

Życzymy wszystkim naszym wychowankom i ich rodzicom zdrowych, radosnych oraz magicznych Świąt Bożego Narodzenia, a także szczęśliwego Nowego Roku!