Konkursy geografii

Zapraszamy do udziału w konkursach geograficznych.

I. Konkurs Geologiczno-Środowiskowy "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" pod hasłem: Na krańcach Ziemi

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych rywalizować będą w dwóch kategoriach: w konkursie plastycznym oraz w konkursie wiedzy geologicznej. W części plastycznej, uczniowie klas IV-VI mają za zadanie przygotować pracę plastyczną o tematyce związanej z hasłem tegorocznej edycji. W konkursie wiedzy uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych będą musieli wykazać się szeroką wiedza geologiczną, przygotowując pracę pisemną, a następnie biorąc udział w teście i turnieju wiedzy.

Nad merytoryczną stroną konkursu czuwają specjaliści: geolodzy z Państwowego Instytutu Geologicznego-PIB oraz pracownicy naukowi licznych uczelni wyższych, a także uznani plastycy i graficy. Co roku konkursowi patronuje Główny Geolog Kraju, polskie uczelnie, organizacje i stowarzyszenia naukowe, kuratoria oświaty, Polski Związek Artystów i Plastyków, liczne parki narodowe i krajobrazowe oraz prywatne firmy.

W konkursie do wygrania przewidziane są cenne nagrody rzeczowe.

Zapraszamy do zapoznania się informacjami na podstronach konkursu plastycznego i konkursu wiedzy, komunikatami dla poszczególnych województw oraz Regulaminem konkursu.

Więcej informacji: https://www.pgi.gov.pl/konkurs-geologiczny-2024.html

II. XIX POWIATOWY KONKURS NA MULTIMEDIALNĄ PREZENTACJĘ O WROCŁAWIU (dla klas 6 - 8).

1. Przedmiotem konkursu są indywidualne prezentacje multimedialne na temat:Wrocławski Gotyk.
  2. Do konkursu dopuszczone będą wyłącznie prezentacje odpowiadające tytułowi konkursu, złożone zgodnie z regulaminem i zapisane w programie Power Point w formacie .ppt lub .pptx oraz dodatkowo .ppsx,
  3. Jury przy ocenie weźmie pod uwagę: zgodność treści prezentacji z tematem, przejrzysty i uporządkowany układ prezentacji, kreatywność i oryginalność (atrakcyjność) pomysłów, stronę artystyczną pracy (estetykę i efekt wizualny) oraz podanie materiałów źródłowych wykorzystywanych informacji.
  4. Maksymalną ilość slajdów ustala się na 20.
  5. Prezentacje będą przyjmowane bez ścieżek dźwiękowych.
  6. Bezwzględnym warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie wraz ze zgłoszeniem zgody rodzica/opiekuna na przetwarzanie danych osobowych zgłoszonego uczestnika konkursu.
  7. Więcej informacji: https://tmw.com.pl/wielka-nagroda-wroclawia/

III. Konkurs plastyczny: Odra – z biegiem rzeki...

1. Wiek uczestników: uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych.
  2. Kategorie: a. rysunek /technika: rysunek ołówkiem, tuszem, cienkopisem/ b. malarstwo /technika: akwarela, tempera, gwasz, akryl, kredki/
  3. Format prac: A3 // 420 x 297 mm
  4. Warunki oddawania prac: każda szkoła/placówka wybiera i kieruje na konkurs nie więcej niż 20 prac łącznie. Każda praca na odwrocie powinna zawierać czytelny opis zawierający: imię, nazwisko autora, wiek, klasę, nazwę szkoły/placówki (wraz z pieczątką szkoły) oraz imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego. Do pracy należy również załączyć kartę zgłoszenia, oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych oraz zgodę rodzica/opiekuna - formularze w załączeniu. 5. Termin przesyłania prac: do 25 marca 2024 r. (decyduje data stempla pocztowego). Prace należy przesyłać na adres: Liceum Sztuk Plastycznych, ul. Piotra Skargi 23, 50-082 Wrocław, z dopiskiem: Konkurs „ Odra – biegiem rzeki…”

więcej informacji: http://www.zsp.wroclaw.pl/dokumenty/konkurs_plastyczny_odra_2024.pdf