Wydarzenia świetlicowe w lutym

Na początku lutego rozpoczął się tydzień dbania o ciszę w świetlicy.

Dzieci poznały oraz sprawdzały różne propozycje radzenia sobie z hałasem. Udało się wybrać najskuteczniejsze dla grup sposoby.

W tygodniu o bloku tematycznym pt. “Nasze emocje i uczucia” staraliśmy się coraz bardziej rozumieć własne stany emocjonalne - rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy uczucia, a poprzez różne gry uczyliśmy się je kontrolować.

Kolejnym ważnym wydarzeniem świetlicowym było włączenie w szkolne obchody tygodnia bezpiecznego internetu. Na zajęciach w świetlicy prezentowane były edukacyjne kreskówki oraz opowiadania. Dzieci utrwaliły najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z sieci oraz stworzyły galerię wesołych robotów przy zabawie z kostką do gry.

Luty był bardzo pracowitym, pod względem plastyczno-technicznym, miesiącem. Posługując się różnorodnymi technikami plastycznymi powstało wiele pięknych prac, nawiązujących do różnych, nietypowych świąt, m.in. Dnia Kota, Dnia Pizzy, czy Dnia Dinozaura. Uczniowie pamiętali także o Walentynkach. Ciekawym doświadczeniem było dla nich stworzenie malarskich abstrakcji na wzór słynnych malarzy, m.in. P. Picassa, P. Mondriana. Wszystkie plastyczne dzieła prezentujemy w poniższej galerii zdjęć.