Marzec w świetlicy

W marcu obchodziliśmy Dzień Teatru.

Uczniowie poznali wiele ciekawostek związanych z tym miejscem, rodzaje teatrów (m. in. teatr Kamishibai) oraz dowiedzieli się, jak wygląda życie za kulisami teatru. Podczas świetlicowych zajęć przypomnieli sobie o zasadach odpowiedniego zachowania. Znaczna grupa dzieci bardzo chętnie wzięła udział w swobodnej zabawie “w teatr”. Inni wykonali własnoręcznie kukiełki i pacynki, a jeszcze inni stworzyli teatrzyk kukiełkowy z kartonu. Tydzień o teatrze upłynął w miłej i wesołej atmosferze, przepełnionej kreatywnymi pomysłami, które można podziwiać w galerii zdjęć.

Dnia 8 marca, z okazji Dnia Kobiet, chłopcy wręczyli laurki oraz złożyli najserdeczniejsze życzenia naszym małym kobietkom.

W tygodniu o bloku tematycznym “Dbamy o zdrowie” odbyły się zabawy integracyjne oraz nawiązujące do zdrowego odżywiania. Była to też wspaniała okazja do zabawy “w sklep”, w którym gościły zabawkowe owoce i warzywa. Korzystając ze sprzyjającej pogody dzieci aktywnie uczestniczyli w grach i zabawach na świeżym powietrzu, w czasie których szczególnie zwracano uwagę na bezpieczeństwo oraz umiejętność współpracy w grupie.