Jak uzależniamy się od mediów cyfrowych

Sieć stwarza nowe możliwości zabawy i rozrywki, regulowania indywidualnego zapotrzebowania na stymulację i doświadczanie wrażeń.

Pozwala na rozwijanie zainteresowań, zawieranie znajomości, swobodne wyrażanie poglądów i emocji, autoprezentację. Niestety daje teżmożliwość ucieczki od problemów, unikania bezpośrednich relacji w sytuacjach trudnych, jednocześnie dając złudzenie przebywania wśród ludzi. Ułatwia też likwidację istniejących w realu zahamowań, kompensowania deficytów, prześladowania innych osób.

Co można zrobić, aby nie uzależnić się od internetu lub smartfona?

Nie ograniczaj się do uzyskiwania przyjemności wyłącznie z korzystania z mediów   cyfrowych.

rafika przygotowana przez Fundację Dbam o mój zasięg.