Marcowa wycieczka klas 3d i 3e

W dniu 18 marca bieżącego roku klasa 3D i klasa 3E  pod opieką wychowawców i opiekunów wybrały się na wycieczkę do Wałbrzycha do Parku  Nauki i Techniki ExploraPark na warsztaty pt. ,,Między matematyką a zagadką".

Celem wycieczki przede wszystkim była dobra zabawa oraz poszukiwanie i odkrywanie związków między pojęciami matematycznymi. Większość stanowisk zadaniowych była interaktywna, co zachęcało dzieci do eksperymentowania. Uczniowie sami wprawiali w ruch modele geometryczne brył, testowali twierdzenie Pitagorasa i tworzyli różne konstrukcje. Łamigłówki i zagadki rozwiązywali pod okiem pracowników Centrum, którzy podsuwali zadania i naprowadzali  na ich rozwiązanie. Największe zainteresowanie wzbudziła sala lustrzana, gdzie zaciekawiły nas odbicia zwierciadlane i ich kombinacje. W sali klocków Lego uczniowie mogli sami układać, budować oraz oglądać gotowe już modele. Wycieczka dała nam wiele radości i duży zastrzyk wiedzy. Umożliwiła zgłębianie tajników matematyki poprzez zabawę. Wszystkim ciekawym świata polecamy zabawę w Parku Nauki i Techniki ExploraPark w Wałbrzychu.