Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

SPOTKANIE AUTORSKIE Z WALDEMAREM CICHONIEM

„Jeślibyś umiał pisać tak, aby cię każde dziecko pojęło, byłbyś wielki.”

Kornel Makuszyński

Dnia 8 listopada w naszej szkole uczniowie klas młodszych wzięli udział w spotkaniu z autorem lektury „Cukierku! Ty łobuzie!” Panem Waldemarem Cichoniem. Dzięki spotkaniu z pisarzem uczniowie klas I-III dowiedzieli się m.in. dlaczego kot nazywa się Cukierek, kiedy napisał swoją pierwszą książkę a także skąd czerpie inspiracje do tworzenia opowieści o tym niezwykłym kocie i jego wspaniałych przygodach. Okazało się, że książki o Cukierku powstały zupełnie przypadkiem, gdyż Pan Waldemar szukał sposobu, aby namówić do czytania swojego najstarszego syna, Marcela. Pomyślał, że syn z chęcią przeczyta opowieść o sobie i swoim ukochanym czworonogu. Przygody Cukierka i jego rodziny są inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. Wielką niespodzianką dla dzieci okazał się fakt, iż główny bohater cyklu książek istnieje naprawdę i jest kotem pisarza. Dzięki spotkaniu z autorem książek nasi uczniowie dowiedzieli się, że Cukierek, pręgowany dachowiec z plamką na nosie, jest najbardziej wyjątkowym kotem na świecie. Byli szczęśliwi i podekscytowani możliwością zadawania pytań pisarzowi, na które on z chęcią odpowiadał. Chętni uczniowie otrzymali od autora wybraną przez siebie książkę wraz z autografem i imienną dedykacją.

Do nagłośnienia spotkania  wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach Laboratorium Przyszłości