Jasełka w klasach 1-3

Bóg się rodzi, moc truchleje - Jasełka w klasach 1-3

W klimacie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych światełek w dniu 22 grudnia 2022 roku w naszej szkole zostały wystawione jasełka bożonarodzeniowe. Tym razem biblijne wydarzenia sprzed 2000 lat odtworzyli uczniowie klasy 3d pod opieką Pani Moniki Zając oraz Anny Magier. Rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia zostaliśmy przeniesieni myślą i sercem do Ziemi Świętej snując głębokie refleksje nad ,,cudem świętej nocy’’, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus. Scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój, a młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Publiczność miała możliwość uczestniczenia w tradycji, a także wspólnego kolędowania.

Wszystkim, którzy przeczytają sprawozdanie z jasełek, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodujących przemianę w innych i w nas samych...”bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!”

Do nagłośnienia i uwiecznienia wydarzenia użyto sprzętu zakupionego w ramach Laboratorium Przyszłości

Opracowała: Anna Magier